PyCharm - uruchamianie skryptów z parametrami (argumentami)
Image source: JetBrains

PyCharm - uruchamianie skryptów z parametrami (argumentami)

Niedawno omawiałem, jak dodać obsługę argumentów linii komend naszych skryptów napisanych w Python. Na szybko postaram się pokazać w jaki sposób możemy odpalać skrypty, przekazując argumenty (parametry) wywołania w PyCharm. Sprawa jest banalnie prosta.

Post o którym wspomniałem: Python moduł argparse

Profile uruchamiania skrytpu

W prawym górnym rogu głównego okna PyCharm’a, odnajdziemy znajomo wyglądające kontrolki (Run, Debug, Stop). Po ich lewej mamy rozwijaną listę konfiguracji.

Kontrolki na toolbarze

Na samej górze tej mini-listy, jest opcja Edit Configuration. Otwiera ona okno, w którym widzimy możliwość podania Parameters, to tutaj deklarujemy nasze argumenty z którymi wywoła się nasz skrypt.

Karta konfiguracyjna

Gdyby zdarzyło się, że na liście konfiguracji nie ma nazwy naszego skryptu - wystarczy go przynajmniej raz odpalić. Automatycznie powinna wygenerować się standardowa karta konfiguracyjna dla tego skryptu, dzięki czemu nie będziemy musieli wypełniać jej sami.

I już jest

Na zakończenie, polecam zapoznać się z innymi opcjami w profilu uruchamiania, niektóre jeszcze opiszę w następnych wpisach, a te bardziej oczywiste zachęcam przetestować samemu.

Paweł Chaniewski

Paweł Chaniewski
"Im mniej nużącej pracy manualnej tym lepiej, zwłaszcza kiedy musimy sami prowadzić sklep internetowy". Autor bloga cwsi.pl o tematyce automatyzacji w dziedzinie e-commerce. Entuzjasta języków skryptowych (szczególnie Python).

Google Apps Script - SOAP Client - Allegro WebAPI

Zaawansowane użycie Google Apps Script, czyli klient dla Web Service Allegro. Czytaj dalej