Allegro.pl - Automatyczne grupowanie aukcji (wielowariantowość)
Image source: Captcha robot

Allegro wprowadziło jakiś już czas temu, możliwość grupowania naszych aukcji po konkretnym dla kategorii i wspólnym dla każdej z nich parametrze (a nawet parze parametrów). Służy do tego narzędzie w panelu naszego konta na Allegro.pl. Wizja ręcznego grupowania tysiąca aukcji, które wystawiliśmy automatycznie, może spędzać sen z powiek, dlatego zaprezentuję jedną z opcji w jaki sposób ułatwić sobie to zadanie.

Czytaj dalej ...

Allegro, why? (zmiany od 2017)

Niedawne zmiany na naszym ukochanym portalu aukcyjnym - Allegro.pl, wybrzmiały szerokim echem wśród prowadzących działalność gospodarczą opierającą się głównie na sprzedaży internetowej (biznesy z naciskiem na jedyny najpopularniejszy portal aukcyjny w Polsce). Niestety, nie był to radosny śpiew skowronka, lecz przypominający raczej jęk, odgłos ostatniego tchnienia, wielu zarzynanych przedsiębiorców. Gdyby zliczyć wszystkie zbrodnie tego portalu przeciwko sprzedawcom, prawdopodobnie staneliby przed sądem w Hadze.

Czytaj dalej ...
Podstawy REST API - Obsługa API platformy Shoper

Jak szybko i w najprostszy sposób skorzystać z dobrodziejstw wystawionych przez REST? Pokażę jak niewiele linijek kodu potrzeba, aby postawić pierwszy krok w stronę automatyzacji obsługi Twojego sklepu. Python i jego świetna biblioteka Requests w akcji.

Czytaj dalej ...
Skrypt do łączenia wielu zdjęć w jedno (Galeria Grid)

Pierwszy wpis z serii gotowy skrypt do automatyzacji konkretnej czynności. Ten, pomaga generować “miniatury”, łącząc obrazy wielu przedmiotów na jednym “płótnie” (tak będę nazywał obszar obrazu naszej galerii). Pomocne dla osób, które chcą umieścić na aukcji, karcie produktu, zdjęcie poglądowe wszystkich wariantów (np. wielu kolorów, wzorów).

Czytaj dalej ...
Witam na moim blogu!
Image source: Designed by Freepik

Cześć! Tym postem zaczynam swoją przygodę z pisaniem bloga. Jest to mój pierwszy blog, proszę więc o opinie i komentarze, za które z góry dziękuję.

Czytaj dalej ...